Dzisiaj internet towarzyszy nam w zasadzie każdego dnia. Co więcej – także podczas starania się o pracę coraz częściej pytani jesteśmy o nasze umiejętności w kwestiach informatycznych oraz internetowych. W jaki sposób można je zdobyć dość łatwo i przyjemnie? Jakie umiejętności będą szczególnie przydatne? Co nam da kurs JavaScript? Na te wszystkie pytania i na wiele innych odpowiemy poniżej.

Jakie umiejętności informatyczne warto posiadać?

Cóż dzisiaj w każdej firmie w zasadzie pracuje się z komputerami i zawsze zachodzi konieczność zrobienia czegoś na komputerze. Co zatem w pełni jest naturalne – im więcej rzeczy związanych z komputerem rozumie pracownik, tym w zasadzie więcej ma on możliwości rozwoju.

A jakie umiejętności szczególnie się nam przydają? Zasadniczo to jest ich tak w zasadzie dość sporo. Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć chociażby o umiejętności obsługiwania wszelkich programów, spośród których szczególnie można zaznaczyć Photoshop, Office, Excel itp.

Zasadniczo drugą umiejętnością, która naprawdę bardzo się przydaje jest wiedza, jak tworzyć albo przynajmniej jak zarządzać stroną internetową. Generalnie nie jest to bardzo trudne zagadnienie, nie mniej jednak trzeba zacząć zawsze od podstaw. Najlepiej jest poprzez naukę HTML i CSS dojść do JavaScript.

Dlaczego akurat kurs JavaScript przez internet?

Dlaczego w zasadzie akurat kurs JavaScript ma być tym takim najbardziej reprezentacyjnym? Otóż odpowiedź jest w zasadzie prosta. Uznaje się, że jeśli już ktoś zna dobrze JavaScript, to oznacza to, że inne języki nie są mu obce. Ponadto to właśnie JavaScript umożliwia dynamiczne zarządzanie stroną w tym wstawianie multimediów, grafik itp. W zasadzie to właśnie dzięki temu taka strona w ogóle jest atrakcyjna dla użytkowników. Słowem – naprawdę warto zainwestować w kurs JavaScript.

Strefa Kursów - kurs ES6 nowa generacja JavaScript

Strefa Kursów w swojej ofercie posiada szereg szkoleń internetowych z programowania w JavaScript – każdy znajdzie tu coś dla siebie – całkowity amator i profesjonalista również

Jakie kursy JavaScript warto wybrać?

Tylko jak się nauczyć tego JavaScript? Teoretycznie pierwsza myśl, jaka zazwyczaj przychodzi do głowy,to czemu by nie nauczyć się tego samodzielnie, korzystając z licznych filmików na YouTube czy blogów? Otóż taka nauka ma naprawdę wiele wad. Przede wszystkim bardzo dużo czasu i energii zajmuje nam znalezienie naprawdę dobrych źródeł wiedzy. Co więcej często męczymy się oglądając filmiki słabej jakości i o kiepskim dźwięku. Dalej niestety jeszcze należy podkreślić to, że w zasadzie to nigdy też nie wiemy czy uczymy się wszystkiego prawidłowo oraz nie mamy żadnego potwierdzenia takiej nauki.

Teoretycznie zatem można wybrać profesjonalny kurs stacjonarny zakończony certyfikatem i egzaminem. Tu jednak pojawiają się inne problemy. Takie kursy bowiem organizowane są często po pracy, kiedy jesteśmy zmęczeni i mamy absolutnie wszystkiego dość. Co więcej zdarzają się uczestnicy kursów, którzy albo wywierają presję na innych, albo też spowalniają proces nauki.

Generalnie zatem warto zdecydować się na kursy internetowe. Czym one się zazwyczaj cechują? Przede wszystkim tutaj możemy na spokojnie wrócić do domu, odpocząć i zasiąść do nauki w ciszy i spokoju z kubkiem kawy w ręce. Co dalej – to my sami decydujemy o tym, ile w zasadzie chcemy się uczyć i na co potrzebujemy ile czasu. Warto jeszcze dodać, że w zasadzie takie kursy online najczęściej charakteryzują się znacznie wyższą jakością z uwagi na większe możliwości zatrudnienia profesjonalnej kadry.

Jakie platformy z kursami online są ciekawe?

Jednak wiadomo- niektóre kursy online będą lepsze, inne zaś gorsze. Co także w pełni naturalne – chcielibyśmy skorzystać z tej lepszej części oferty. Tutaj zaś szczególnie polecane są dwie platformy – polska Strefa Kursów i zagraniczna Udemy.

Czym one dokładniej się charakteryzują? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że zawierają naprawdę wiele kursów i to także w zakresie samego JavaScript. Co więcej zaś – takie kursy cechuje to, że mamy możliwość wyboru różnego poziomu zaawansowania.

W tym momencie należy się na chwilę zatrzymać. Trzeba bowiem podkreślić kilka spraw. Po pierwsze – ceny kursów są różne. Generalnie najtańsze na obydwu platformach zaczynają się od około kilkudziesięciu złotych, zaś kończą przed 200 zł. Generalnie jednak są to dość ogólne informacje, ponieważ cena kursu bardzo zależy od tego, ile godzin on obejmuje, jaki to jest poziom, jaki rodzaj materiałów itp. Bez wątpienia jednak oferta jest na tyle spora, że absolutnie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Udemy - JavaScript poznaj zaawansowane techniki

Na platformie szkoleniowej Udemy możesz uczyć się JavaScript również w języku polskim – oczywiście nie tylko JavaScript, gdyż na Udemy można nauczyć się niemal wszystkiego

Wysoka jakość merytoryczna i techniczna

Czym jeszcze cechują się kursy JavaScript na Strefa Kursów i Udemy? Otóż generalnie nie tylko mają one wysoką wartość merytoryczną, lecz również świetnie są wykonane pod kątem jakości dźwięku i obrazu. Materiał został też tak przedstawiony, aby każdemu było łatwo zrozumieć prezentowaną treść.

Warto jeszcze dodać, że choć teoretycznie te kursy noszą nazwę online, to nie do końca tak jest. Można bowiem pobrać dany materiał i później odtworzyć go w wersji offline. Jest to Wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią uczyć się w autobusach, w szkole, w domu itp.

Trzeba tu jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Mianowicie bardzo istotną zaletą jest to, że kursy na tych platformach mają cały czas możliwość konsultacji z autorem. Słowem naprawdę warto korzystać z takich kursów.

Czy warto inwestować jeszcze w jakieś kursy?

Czy to jednak koniec nauki? Otóż nie do końca. Dzisiaj bowiem ciągły rozwój stanowi podstawę naszej pracy a generalnie właśnie szkolenia najlepiej się sprawdzają w takich momentach. Podkreślamy zatem, że zasadniczo to zarówno Strefa Kursów jak i Udemy posiadają naprawdę wiele kursów z różnych innych dziedzin.

Znajdziemy tu kursy poświęcone programowaniu, informatyce, ale też grafice a także rozwojowi i naprawdę wieloma innymi dziedzinami. Warto dodać, że takie szkolenia często stanowią także naprawdę doskonałą szansę dla osób, które chcą się przekwalifikować.

Podsumowując – warto zajrzeć na platformę Strefa Kursów lub Udemy o zapoznać się z ofertą. Na pewno znajdziemy coś, czego znajomość bardzo nam się przyda i pomoże nam na co dzień. Taką inwestycja w siebie jest najważniejszym rodzajem inwestycji, jakie możemy podjąć.

Ja właśnie wracam do nauki JavaScript. Kończę szkolenie ze Strefy Kursów i czekają mnie jeszcze 2 zaawansowane kursy JavaScript z Udemy. A Ty który kurs wybierasz? Ciekawe propozycje znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/blog/nauka-programowania-w-javascript-czy-warto-i-ktory-kurs-wybrac/.