W ostatnim czasie coraz więcej osób podróżujących za granicę decyduje się na wynajem pokoju w komfortowym hotelu. Niestety w wielu częściach świata taki hotel kosztuje naprawdę dużo i bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może to być koszt nawet jednej trzeciej naszej podróży. Warto więc poszukać znacznie innych rozwiązań i tym samym zdecydować się na wynajęcie tak samo komfortowego lokum, jednak w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie. Zatem gdzie można takie znaleźć?

Różne rodzaje noclegów na całym świecie

Istotnie decydując się na wyjazd za granicę powinniśmy pamiętać o tym, że wybór noclegu wcale nie jest taki prosty. Jest to bardzo ważne, aby wybrać przede wszystkim takie lokum, które będzie dla nas bardzo komfortowe. Po całym dniu zwiedzania danej okolicy może okazać się, że będziemy bardzo zmęczeni. Z tego powodu na noclegu w żadnym wypadku nie powinniśmy oszczędzać. Zatem gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Coraz chętniej wybierane Airbnb

Powinniśmy pamiętać, że w internecie można znaleźć naprawdę wiele różnorodnych noclegów. Coraz częściej zdarza się, że wiele osób tak naprawdę nie ma pojęcia, czym się kierować podczas takich poszukiwań. Jak już wcześniej wspomniano, taki nocleg musi być przede wszystkim bardzo komfortowy. Jednak bardzo wiele osób nie chce także wydawać na niego zbyt dużo pieniędzy. Niestety w szczególności w hotelach bardzo ciężko jest znaleźć taką okazję. Warto więc w tym przypadku zdecydować się między innymi na Airbnb.

Coraz chętniej wielu turystów wybiera właśnie Airbnb, ponieważ nie jest to nic innego jak serwis, w którym prywatne osoby wystawiają swoje mieszkania lub też pokoje właśnie do wynajęcia na krótki okres czasu. Może okazać się, że trafimy na bardzo komfortowy apartament lub też pokój do wynajęcia, który będzie miał znacznie niższą cenę, niż przykładowo pokój w hotelu. Warto pamiętać, że rejestracja w Airbnb jest niezwykle prosta. Musimy jedynie podać swoje dane osobowe, jak również informacje takie jak numer karty i numer telefonu. Nie powinniśmy zapominać także o adresie e-mail. Możemy także zweryfikować swoje konto przykładowo poprzez popularny portal społecznościowy Facebook.

Kupon rabatowy Airbnb na powitanie?

Niewielu ludzi ma świadomość, jednak Airbnb oferuje także bardzo atrakcyjne powitalne kupony rabatowe. Może to być nawet upust 10% na rezerwowany nocleg. Dlatego jeżeli przykładowo decydujemy się na dłuższe wakacje lub też nasz pobyt będzie z większą liczbą osób warto pamiętać, że taka zniżka jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Więcej o zniżkach w Airbnb przeczytasz tutaj https://www.kupony.org/blog/kupon-airbnb-najlepszym-sposobem-na-jeszcze-tansze-zwiedzanie-swiata/.

Serwis Airbnb tak samo jak każdy serwis, w którym można dokonać rezerwacji noclegów ma swoje wady, jak i zalety. Przede wszystkim jedną z największych niedogodności, na które skarży się wielu użytkowników Airbnb to fakt, iż za nocleg musimy płacić z góry. Oznacza to, że serwis nie akceptuje zapłaty w formie zaliczki i przykładowo odwołania rezerwacji. Zdecydowanie odwołanie takiej rezerwacji jest możliwe, jednak w takim przypadku to my ponosimy całe koszty.

Plusy dodatnie i plusy ujemne

Jednakże w porównaniu do tej jednej małej wady, wspomniany serwis Airbnb posiada także bardzo wiele zalet. Powinniśmy pamiętać, że między innymi mamy możliwość wynajęcia naprawdę komfortowego lokum w atrakcyjnej cenie. Jest to bardzo ważne, aby pamiętać właśnie o tych dobrych cenach, ponieważ praktyczne nigdzie indziej poza Airbnb nie uda nam się znaleźć takich okazji. Dobre lokum możemy znaleźć także poszukując ofert na podstawie ich ocen użytkowników. Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że w Airbnb także płacimy za usługę serwisu oraz sprzątania. Z tego powodu podczas dłuższych pobytów nasze lokum będzie systematycznie sprzątane. Dodatkowo wielu wynajmujących oferuje naprawdę atrakcyjne zniżki w przypadku dłuższych pobytów. Jednak w dużej mierze jest to uzależnione od oferty, tak samo jak wysokość opłaty za sprzątanie.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, iż jeżeli w szczególności decydujemy się na wyjazd za granice, musimy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszędzie standard w hotelach będzie taki sam. Jeżeli przykładowo w naszym kraju standard trzech gwiazdek w zupełności nam wystarcza, po przylocie do wybranego przez nas miejsca może okazać się, że jednak w danym państwie te trzy gwiazdki będą dla nas niewystarczające. Warto o nocleg za granicą zadbać jeszcze zanim zdecydujemy się na wylot. Dzięki temu nie tylko będziemy spokojni o to, że mamy gdzie spać, ale dodatkowo będziemy mieć gwarancję ceny. Bardzo wielu właścicieli pensjonatów lub też hoteli widząc, że zagraniczni turyści na ostatnią chwilę poszukują swojego noclegu jeszcze dodatkowo podbija cenę wiedząc, że przykładowo o taki nocleg trudno w danej dzielnicy.

Airbnb to nie tylko dobra cena, ale też wygoda

Jest to bardzo istotne, aby zwrócić uwagę na te wszystkie aspekty, ponieważ nocleg za granicą możemy zarezerwować przykładowo z domu już przez internet. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a dzięki temu, że aktualnie dostępnych jest wiele różnorodnych portali, można to zrobić nie tylko szybko, ale i bezpiecznie.

Poszukując najlepszego serwisu, w którym możliwa będzie rezerwacja atrakcyjnego noclegu za granicą, warto zdecydować się na popularny w ostatnim czasie Airbnb. Coraz więcej osób na całym świecie korzysta właśnie z serwisu Airbnb, ponieważ to właśnie tam możemy znaleźć bardzo często noclegi tak komfortowe, jak w hotelu, jednak za znacznie niższą cenę. W tym przypadku to właśnie cena jest dominującym czynnikiem, ponieważ po co mamy zostawiać większą ilość gotówki w hotelu, jeśli możemy przykładowo przeznaczyć ją na lokalne pamiątki? Takie tanie noclegi są również bezpieczne, możemy bardzo dokładnie przed wylotem zweryfikować poprzez serwis miejsce, w którym będziemy chcieli się zatrzymać. Dodatkowo dla każdego nowego użytkownika przewidziany jest kupon rabatowy w wysokości około 10% pierwszej transakcji. Zatem jak można zauważyć, jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla każdego, kto chce zaznać trochę luksusu w naprawdę rozsądnej cenie. Z serwisu Airbnb na całym świecie korzysta bardzo wiele osób. Dlatego decydując się na wyjazd za granicę, warto także skorzystać z takich rozwiązań.

To jak? Planujesz już następny wypad z Airbnb? Pamiętaj, aby wykorzystać kupon rabatowy https://www.kupony.org/sklep/airbnb/. No chyba, że lubisz płacić więcej.